Rozhulaj swój projekt razem z nami!
  • 43Wspierających
  • 4 710 plnZebrane
  • 107%
  • ZAKOŃCZONO SUKCESEM
107% Complete

Projekt udany. Dziękujemy za wsparcie!

OPOWIEŚCI TRZECH POMARAŃCZY. MEKSYK

 

TRZY POMARAŃCZE dojrzały dzięki meksykańskiemu słońcu i przypadkowemu (ale przecież nic nie dzieje się przypadkiem) spotkaniu na schodach starej kamienicy na poznańskich Jeżycach. Oraz dzięki małej dziewczynce, która pewnego dnia poprosiła swoją mamę o opowieści. 

I tak oto ze spotkań, podróży i miłości do dziecka powstał projekt Trzech Pomarańczy: opowieści pisanych, ilustrowanych i opowiadanych.

Opowieści trzech pomarańczy. Meksyk to nasza pierwsza książka dla dzieci. Znajdą się w niej trzy pradawne historie, pochodzące z trzech wyjątkowych kultur Meksyku: Wirrárika, Tsotsil i Kiliwa. Pięknie ilustrowane opowieści przeniosą młodszych i starszych Czytelników do świata, w którym narodziło się Słońce, pełnego tajemnic, magii i odważnych czynów. To historie, które zachęcają dzieci do zadawania pytań, pozwalają rozwijać się wyobraźni, uczą sztuki posługiwania się słowem, przez labirynt fantazji prowadzą do prawdy o otaczającej nas rzeczywistości.

 

Książkę Opowieści trzech pomarańczy. Meksyk przygotowują:
Aneta Cruz-Kąciak – opowiadaczka historii i autorka tekstów,
Aleksandra Urbańska-Ziemek – ilustratorka,
YeRZ Nawrot – dobry duch spotkany na schodach,
Nelli – siedmioletnia recenzentka naszych opowieści :)

 

Opowieści Narodziny Słońca, Sosna i Kiliwa zostały wydane po raz pierwszy przez Stowarzyszenie „Jeden Świat” (www.jedenswiat.org.pl) jako trzy oddzielne książeczki. Opowieści trzech pomarańczy. Meksyk to ich nowe wydanie, wzbogacone o opowieści o kulturach Wirrárika, Tsotsil i Kiliwa.

 

Fragment Sosny:

Od niepamiętnych czasów na zboczach gór Sierra Madre w Meksyku rośnie wiecznie zielony las.
A w nim świerki, cedry, jodły i sosny tak wysokie, że konarami sięgają nieba.

Była wśród nich sosna, która nie przestawała rozmyślać
– Wszystkie sosny mają zielone igły. A ja nie chcę być taka, jak inne drzewa!

 

 

Rozhulaj z nami OPOWIEŚCI TRZECH POMARAŃCZY

 

  • Wystarczy 4440 zł, by wydać Opowieści trzech pomarańczy. Meksyk, czyli kolorową książkę wydrukowaną na papierze przyjaznym dla środowiska.
  • Pomagając nam wydać Opowieści trzech pomarańczy. Meksyk, możesz otrzymać wyjątkowe książki dla dzieci przywiezione prosto z Meksyku: Semillas de México (Nasiona Meksyku) lub Detrás de la máscara: Máscaras de México (Ukryte pod maską: maski Meksyku). Książki są w oryginalnej wersji językowej – będą więc doskonałym prezentem dla dzieci, młodzieży i dorosłych uczących się hiszpańskiego.

 

 

 

  • Możesz też spotkać się z nami podczas widowisk narracyjnych – opowiemy wtedy meksykańskie opowieści specjalnie dla Ciebie, Twojej rodziny i przyjaciół, grupy przedszkolnej, klasy, dla każdego!

Historie opowiadamy od czterech lat: w teatrach, muzeach, bibliotekach, szkołach, na poznańskim Starym Rynku i w parkach. Opowiadaliśmy nawet na festiwalach opowiadania w Meksyku, a w grudniu 2014 r. współtworzyliśmy poznański Festiwal Opowieści – film z tego festiwalu możesz obejrzeć tutaj: Festiwal Opowieści. Widowisko narracyjne to wspaniałe przeżycie dla dzieci i dorosłych, a jeśli zbierze się grupa zainteresowanych osób, łatwiej będzie podzielić koszty.

 

Potrzeba tysiąca głosów, by opowiedzieć jedną historię – mówi przysłowie z Ameryki Północnej.

 

Gorąco zachęcamy do zamówienia Opowieści trzech pomarańczy prosto z Meksyku – dzięki środkom zebranym w przedsprzedaży książki, już wkrótce będzie ją można znaleźć na półkach księgarń!

 

 

 


KOMENTARZE
19.03.2019

dofinansuj
projekt

POMAGAM ROZHULAĆ I WYBIERAM:

avatar

Aneta Cruz-Kąciak

Poznań

Aneta Cruz-Kąciak i YeRZ Nawrot:

twórcy Trzech Pomarańczy, czyli
* opowiadaczka historii i autorka tekstów książeczek dla dzieci
* oraz mistrz żonglowania literkami i obrazkami.