Rozhulaj swój projekt razem z nami!

Cześć! To my - Twórcy projektów zakończonych sukcesem!

Tomek Nowaczyk

tomek nowaczyk

gupik ma szczęście! - wiersze dla dzieci

Pochodzący z Wielkopolski artysta estradowy (założyciel i autor tekstów w kabarecie Czesuaf, stand-uper, improwizator oraz klaun w fundacji Czerwone Noski – Klown w Szpitalu). Z wykształcenia prawnik, z pasji maratończyk i ultramaratończyk, a od kilku lat również autor wierszy dla dzieci. "Gupik ma szczęście!" to jego debiutancki tomik ilustrowany przez znanego grafika Marcina Skoczka (skoQ.pl).

Wiersze Tomka Nowaczyka są świetnie przyjmowane przez dzieci oraz ich rodziców. Te zabawne rymowanki urzekają zabawą słowem, ciekawą fabułą i intrygującymi rymami. Utwory Tomka były publikowane m.in. w wydawnictwach "Sukces w nauce czytania", "Utwory poetyckie o Darłowie", na stronie www.wierszykidladzieci.pl, a także doczekały się swojej aplikacji na smartfony. Dość często wiersze te były również prezentowane przez dzieci podczas konkursów recytatorskich w całej Polsce.

Projekt "Gupik ma szczęście!" na Kultura Hula zakończył się sukcesem.

Autor zdjęcia: Nikodem Olejniczak

Maj 2015

Edyta Niewińska Davila

EDYTA NIEWIŃSKA DÁVILA

LEVANTE

Socjolożka kultury z wieloletnim PR-owym doświadczeniem, uwielbiająca bycie w ciągłym ruchu oraz krótkie i długie podróże, na co dzień mieszkająca w andaluzyjskim Vejer – sercu hiszpańskiego flamenco.

Miłośniczka bałkańskich klimatów, literatury współczesnej, sztuki konceptualnej i Sarajewa. Wielbicielka zwartych, lakonicznych sformułowań     i ostrego języka. Kulturowa anarchistka, która nie boi się mówić głośno i wyraźnie o tematach trudnych i bolesnych – jak mówi jej mama:               "to nie są łatwe książki, ale takie jest życie".

Autorka opowiadania "One Night Stand", opublikowanego w tomie "Bookopen, bo po trzydziestce wiele się zmienia…". Zadebiutowała powieścią "Kosowo", książką ciepło przyjętą przez czytelników i krytykę.

Na Kultura Hula sukcesem zakończył się projekt "Levante", dzięki czemu już za kilka miesięcy nakładem wydawnictwa BookFlow ukaże się druga powieść autorki.

Autor zdjęcia: Łukasz Walaszczyk, Warsztat Kadru

Luty 2015

Aneta Cruz-Kąciak

aneta cruz-kąciak

opowieści trzech pomarańczy

Opowiadaczka historii, autorka książek dla dzieci, zakochana w Meksyku tłumaczka języka hiszpańskiego.

Współpracuje z poznańskim Stowarzyszeniem "Jeden Świat", gdzie wydała książki na temat sztuki opowiadania historii ("Opowiadacze świata", "Twórcze baśnie", "Opowiadanie świata                    w Meksyku"), opowieści osobiste kobiet ("Głosy kobiet. Ghana, Gwatemala, Polska") i ilustrowane książeczki dla dzieci.

Jako opowiadaczka historii brała udział                    w festiwalach opowiadania w Polsce i w Meksyku.

Razem z YeRZym Nawrotem i ilustratorką Olą Urbańską-Ziemek tworzą projekt Trzy Pomarańcze (www.trzypomarancze.pl), czyli: opowiadanie historii, książki dla dzieci, warsztaty i szkolenia.

Projekt "Opowieści Trzech Pomarańczy"na Kultura Hula niedawno zakończył się sukcesem.

Autor zdjęcia: Monika Czerwińska

Luty 2015